sâmbătă, 30 martie 2013

Cupa Tineretului la Skandenberg

Miercuri, 27 martie 2013, la Casa Tineretului s-a desfăşurat ediţia a II-a Cupei Tineretului la Skandenberg, concurs care a avut drept scop atragerea tinerilor către acest sport, petrecerea în mod plăcut şi util a timpului liber, descoperirea unor sportivi talentaţi în acest stil de competiţie.
WWW.EUROVALCEA.RO
   Proiectul a fost unul de nivel judeţean şi a fost adresat elevilor din tot judeţul Vâlcea, la startul evenimetului fiind înscrişi 150 de concurenţi din toate liceele din judeţ.
   Structuraţi pe trei categorii de greutate, la care a fost adăugată şi o categorie pentru fete, după meciuri extrem de disputate, arbitrate de către personal de specialitate, competitorii au primit din partea organizatorilor cupe, diplome şi premii în bani, decernându-se cu această ocazie şi trofeul Cupa Tineretului la Skandenberg ediţia II-a 2013, câştigat de Popa Alexandru Florin – elev al Liceului Tehnologic Henri Coandă.